تبلیغات
نیک لینک - خبر شهادت شاعره بحرینی صحت نداشت
شنبه 3 اردیبهشت 1390  05:15 ب.ظ    ویرایش: - -
توسط: نیکتا

ghermezi

 

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(علیهم السلام) ـ ابنا ـ در حالی که برخی رسانه‏ها و فروم‏ها خبر دادند که «آیات القرمزی» شاعره جوان بحرینی بر اثر شکنجه و تجاوز مزدوران  آل‏خلیفه مظلومانه به شهادت رسیده است این خبر از سوی مادر این شاعره جوان بحرینی و نیز «نبیل رجب» فعال حقوق بشری بحرین تکذیب شد.

  آغاز ماجرا :

سایت شبکه پرس‏تی‏وی ساعاتی پیش اعلام کرد «آیات القرمزی» دوشیزه و شاعره‏یبیست ساله بحرینی که در میدان لؤلؤه، اشعار حماسی و انقلابی خوانده بود پس از تجاوز نیروهای بیگانه به شهادت رسیده است.

وی چند روز پیش به وسیله نیروهای آل‏خلیفه و آل‏سعود بازداشت شد و در این مدت، اخباری مبنی بر تحمل شکنجه و آزاد و اذیت شدید نسبت به وی منتشر می‏شد.

آیات القرمزی بعد از خواندن اشعاری در ذم آل‏خلیفه در میدان لؤلؤه منامه، بارها نامه‏ها و ایمیل‏های تهدیدآمیز دریافت کرد؛ تا اینکه در اواخر ماه مارس (اوایل فروردین) مزدوران حکومت بحرین با حمایت دژخیمان آل سعود دو بار به منزل شاعره جوان بحرینی یورش بردند اما وقتی وی را پیدا نکردند خانواده و بستگان وی را تهدید کردند که محل اختفای آیات قرمزی را به آنها بگویند وگرنه آنها خانه را بر سرشان خراب خواهند کرد. دژخیمان به افراد خانواده وی گفتند که آنها از مقامات بلندپایه رژیم آل خلیفه دستور دارند که آیات القرمزی را دستگیر و مجازات کنند.

مادر آیات قرمزی می‏گوید: "پس از حمله پلیس، ما اطلاعی از مخفیگاه دخترم نداشتیم لذا برای یافتن وی به جستجو پرداختیم. پلیس هم می‏گفت اطلاعی از وی ندارند و نیروهای امنیتی آل خلیفه کوشیدند ما را مجبور کنند که روی یک ورقه بنویسیم که آیات قرمزی مفقود شده است". این در حالی بود که آیات از سوی مزدوران دژخیم بازداشت شده و تحت شکنجه و آزار قرار داشت.

بالاخره حدود پنج روز پیش شخص ناشناسی با خانواده آیات تماس گرفت و اعلام کرد که وی به کما رفته و در بیمارستان ارتش بستری است. بعد از این تماس، پزشکان بیمارستان ارتش نیز تأئید کردند که آیات القرمزی بعد از شکنجه و تجاوزهای مکرر، به کما رفته است.

سرانجام تلاش پزشکان برای نجات جان وی بی ثمر ماند و خانم آیات القرمزی ـ زبان گزنده انقلاب بحرین ـ در بیمارستان ارتش آل‏خلیفه به شهادت رسید.

 

 تکذبیبه:

اما پس از مخابره خبر شهادت شاعره جوان بحرینی، خوشبختانه این خبر از سوی خانواده و نزدیکانش تکذیب شد.

 

به گزارش ابنا مادر این شاعره جوان ضمن تکذیب این خبر گفت که از دیروز تا کنون دوبار به صورت تلفنی با دخترش صحبت کرده است.

 

همچنین «نبیل رجب» رییس مرکز حقوق بشر بحرین نیز با تکذیب این خبر گفت: "اینها شایعاتی است که از طرف خود حکومت بحرین ساخته و پرداخته می شود!".

   


نظرات()   

نیک لینک

به روزترین وبلاگ ایرانی